relaz.pl

relaz – motoryzacja, zdrowie internet i inne

pieniądze na wakacje
Finanse

Finansowy spokój, czyli jak zdobyć pieniądze na wakacje?

Wakacje to dla większej części społeczeństwa czas regeneracji i oddechu od stresujących zawodowych obowiązków. Niestety w dobie szalejącej inflacji i kryzysu spowodowanego pandemią wirusa SARS-CoV-2 nie każdego stać na wymarzony urlop, który pozwoliłby odpocząć od codzienności i dodał sił witalnych. Jak więc relatywnie szybko zdobyć pieniądze na wakacje?

Dodatkowa praca i rygor oszczędnościowy

Często słyszy się, że aby spełniać marzenia, trzeba oszczędzać. Jest to prawdą bowiem comiesięczne odkładanie pewnej części swoich dochodów pozwala dzięki zasadzie procentu składanego uzyskać sporą sumę na wakacyjne wojaże. Jednakże nie każdy może pozwolić sobie na oszczędności, gdy na przykład ma do utrzymania mieszkanie, rodzinę bądź obciążony jest kredytami. Wówczas trzeba szukać innych metod na zdobycie kapitału.

Popularnym i przez wielu stosowanym rozwiązaniem pozwalającym podreperować domowy budżet jest dodatkowa praca. Pozwala ona na dostarczenie innego poza wypłatą dochodu, z pomocą którego sfinansować można swoje marzenia. Jest wiele metod na dodatkowy dochód. Coraz popularniejszym sposobem na dodatkowe pieniądze jest uczestnictwo w programach partnerskich. Jest to forma współpracy osoby prywatnej, np. mającej popularny fanpage, z firmą zewnętrzną. Za promocje pewnych produktów otrzymuje się jakiś procent przychodu za polecone usługi. Jeśli jednak nie czujemy się dobrze jako influencerzy, nie ma powodów do obaw. Dobrym sposobem na zarobek jest copywriting, czyli pisanie tekstów na zamówienie. Rosnący rynek sprawia, iż niemal każdy znajdzie dla siebie zajęcie w tej branży.

Gdy czas nas goni

Życie nie jest bajką, każdemu zdarzają się sytuacje podbramkowe. Może mieć miejsce sytuacja, iż zarobki nie pozwalają nam na regularne oszczędzanie, a mała ilość czasu blokuje możliwość pracy po godzinach. W takiej sytuacji, jeśli pilnie potrzebujemy odpoczynku, jedynym rozwiązaniem pozostaje kredyt. Drobne zadłużenie nie jest niczym złym, oczywiście w granicach rozsądku i z uniknięciem pułapek.

Decydując się na pożyczkę bądź kredyt, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim warto poświęcić trochę czasu na szukanie najkorzystniejszej oferty. Niskie stopy procentowe istniejące obecnie na rynku umożliwiają naprawdę tani kredyt z minimalnymi odsetkami, oferty niekorzystne o oprocentowaniu powyżej 8% należy więc z miejsca odrzucać. Ponadto warto unikać chwilówek, pożyczek często niebezpiecznych, zawierających liczne kruczki prawne mogące doprowadzić nas do finansowej ruiny. Jeśli pożyczamy pieniądze, wybierzmy więc sprawdzone instytucje, takie jak banki czy kasy zapomogowe, omijając szerokim łukiem parabanki i firmy widniejące na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego.