Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak prowadzić firmę? – poznaj 3 cenne wskazówki, zanim ją otworzysz!

14 kwietnia 2021 jak prowadzić firmę


Założenie firmy w istocie jest banalnie proste. Wszelkie formalności można załatwić podczas jednego dnia przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Jednak zanim podejmiemy decyzję o wystartowaniu z własnym biznesem, warto poznać kilka wskazówek, które znacząco rozjaśnią temat „jak prowadzić firmę w praktyce”.

1.Nie zakładaj firmy 1-szego dnia miesiąca

Wiele osób jest podekscytowane możliwością prowadzenia firmy w pierwszych miesiącach jej funkcjonowania na zasadach „małego ZUSu”. Teoretycznie okres ten trwa sześć miesięcy, jednak w jeden prosty sposób można go nieco wydłużyć. W jaki sposób? Wystarczy po prostu pamiętać o tym, aby nie zakładać działalności gospodarczej 1-szego dnia miesiąca. Jeśli poczekamy jeden dzień i otworzymy swoją działalność chociażby 2-giego dnia, to okres sześciu miesięcy „małego ZUSu” będzie naliczany dopiero od kolejnego miesiąca. Dlaczego? Otóż wg przepisów, „mały ZUS” obejmuje okres sześciu pełnych miesięcy. I właśnie słowo „pełnych” jest tutaj kluczowe. Warto o tym pamiętać, ponieważ dzięki temu już na starcie można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

2.Pomyśl nad nazwą firmy

Wypełniając formularz CEIDG-1 należy w odpowiedniej rubryce wpisać nazwę firmy. W tym przypadku osoby zakładające firmę mają pełną dowolność i mogą wpisać cokolwiek. Należy jednak zwrócić uwagę, aby nazwę firmy dobrać w taki sposób, żeby można było ją swobodnie wymówić. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację chociażby na stacji benzynowej, gdzie musimy podać nazwę firmy do faktury. Raczej ciężko byłoby wymówić jakiś ciąg niezrozumiałych znaków, prawda? Dlatego też dokładnie przemyśl nie tylko to jak prowadzić firmę, lecz również nazwę swojej firmy i to pod każdym względem. Przede wszystkim po to, aby nie musieć w przyszłości spotykać się z kłopotliwymi sytuacjami.

3.Wybierz odpowiednią firmę księgową

Nieuniknionym aspektem podczas prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej jest rozliczanie się z Urzędem Skarbowym. W końcu odprowadzanie podatków i składanie corocznych zeznań podatkowych jest przecież obowiązkiem każdego obywatela. A w przypadku prowadzenia firmy, podatki i formalności księgowe wchodzą na jeszcze bardziej zaawansowany poziom. Stąd też bardzo ważnym aspektem jest podjęcie współpracy z renomowaną firmą księgową. Dlaczego? Otóż wielokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy będziemy potrzebować jakiejś porady skarbowej czy też szybkiego dostępu do faktur. W przypadku, gdy kontakt z daną księgową lub danym biurem rachunkowym nie będzie zbyt łatwy, to mogą namnażać się problemy z tym związane. Stąd też już na samym początku warto zadbać o to, aby firmowymi finansami zajęły się kompetentne osoby.

Redakcja relaz.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni pasjonaci w dziedzinach finansów, technologii, mody, motoryzacji, zdrowia i lifestyle'u. Dzięki naszej praktycznej wiedzy i zaangażowaniu, oferujemy czytelnikom wartościowe artykuły pełne inspirujących porad, aktualnych trendów i praktycznych rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

składniki mieszanki dietetycznej dla drobiu
Wpływ zimowych warunków drogowych na łączniki stabilizatora
Jakie znaczenie mają tanie przesyłki kurierskie dla e-sklepów?

Jesteś zainteresowany reklamą?