relaz.pl

relaz – motoryzacja, zdrowie internet i inne

pompy piaskowe
Lifestyle

Czy warto stosować pompy piaskowe przy basenach stelażowych?

Każdy chce korzystać z bezpiecznych i komfortowych kąpieli w basenach ogrodowych. Jednak aby było to możliwe, należy z należytą starannością zadbać o czystość wody – konieczne jest zatem jej systematyczne filtrowanie. Ten zabieg musi być przeprowadzany przy zastosowaniu odpowiedniej pompy – która najlepiej sprawdzi się przy oczyszczaniu basenów stelażowych?

Czy pompa filtrująca jest niezbędna?

Kąpiel w basenie ogrodowym, aby dostarczała przyjemności, powinna być komfortowa i bezpieczna, a więc woda w zbiorniku musi być idealnie czysta. W naturalny sposób zbierają się w niej różnego rodzaju zanieczyszczenia, które należy usuwać regularnie. Dlatego w przypadku basenów stelażowych pompa filtrująca jest absolutnie niezbędna – to dzięki niej nie trzeba będzie wymieniać wody w zbiorniku (oczyszczanie jest nie tylko łatwiejsze, ale i tańsze – częsta wymiana wody szczególnie w dużym basenie mogłaby być bardzo kosztowna). Z zakupu pompy basenowej mogą zrezygnować jedynie posiadacze niewielkich dmuchanych basenów. W przypadku modeli stelażowych oraz rozporowych to niewielkie urządzenie jest bardzo przydatne.

Piaskowa pompa basenowa – dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Rynek oferuje wiele pomp przeznaczonych do oczyszczania wody w basenach ogrodowych. Poszczególne modele różnią się między sobą pod wieloma względami. Właścicielom basenów stelażowych w szczególności polecane są pompy pisakowe z filtrem kwarcowym. Dlaczego to właśnie takie pompy to najlepszy wybór? Przede wszystkim warto wiedzieć, że ich alternatywą są popy kartuszowe, które, choć są tanie, to jednak szybko się zapychają, przez co trzeba wymieniać bardzo często filtry, które nie nadają się do użytku nawet już po dwóch filtrowaniach wody basenowej. W przypadku wariantów piaskowych trwałość filtra może wynosić nawet 3 lata, zatem różnica jest tu ogromna.

Jednak nie tylko wytrzymałość filtra jest zaletą pomp piaskowych. Doskonale sprawdzą się przy filtrowaniu wody basenowej również ze względu na:

  • dużą wydajność i moc,

  • wysoką przepustowość (oznacza to, że w ciągu godziny są w stanie przepompować duże ilości wody),

  • łatwość użytkowania, – skuteczną filtrację każdego rodzaju zanieczyszczeń.

Pompa piaskowa jest skuteczna i bardzo wydajna, a przy tym ma niewielkie wymagania co do konserwacji. Aby działała niezawodnie i skutecznie oczyszczała wodę, filtr w urządzeniu wystarczy czyścić co kilka lub kilkanaście dni, w zależności od intensywności ich użytkowania.

Znalezienie dobrej pompy piaskowej nie powinno być trudne – tego typu urządzenia są powszechnie dostępne. Wystarczy choćby zajrzeć na stronę https://basenyogrodowe.pl/30-pompy-piaskowe, aby znaleźć idealny produkt dopasowany do swoich potrzeb.

Materiał zewnętrzny