relaz.pl

relaz – motoryzacja, zdrowie internet i inne

lakierowanie zderzaka cena
Motoryzacja

Lakierowanie zderzaka – cena oraz przygotowanie

Zderzaki najczęściej ulegają zarysowaniom podczas kolizji lub uderzenia. Naprawa zderzaków polega na sklejeniu elementów, ich lakierowaniu, a następnie malowaniu.

Jak skleić i polakierować zderzak?

Aby skleić zderzak należy najpierw go zdemontować, a następnie oszlifować miejsca obok pęknięcia. Do tego etapu użyć można papieru ściernego i rozpuszczalnika.
Kolejnym krokiem jest nałożenie na pęknięcie wewnątrz i na zewnątrz kleju lub włókna szklanego z żywicą epoksydową. Po sklejeniu elementów należy odczekać kilka godzin do ich wyschnięcia.
Następną czynnością jest naniesienie zaprawki lakierniczej, która ma za zadanie wyrównać powierzchnię.
Po wyrównaniu powierzchni należy pomalować zderzak. Malowanie polega na zmatowieniu oraz nałożeniu podkładu na zderzak. Następnym krokiem jest malowanie zderzaka przy użyciu lakieru bezbarwnego, a następnie nałożenie odpowiednio dobranego lakieru kolorowego.
Lakierowanie zderzaka polega na naniesieniu barwnego lakieru na zderzak, a następnie zabezpieczeniu go warstwą bezbarwnego lakieru.
Do naniesienia lakieru nie potrzebny będzie specjalistyczny pistolet, ponieważ lakier można kupić w sprayu i łatwo zaaplikować na zderzak. Ważne jest aby spray trzymać w odpowiednie odległości i malować zderzak na świeżym powietrzu.

Lakierowanie zderzaka cena

Ceny lakierowania zderzaka wahają się między 500 a 600 zł. A koszt tej usługi uzależniony jest od kilku czynników, którymi są:
– zdejmowanie oraz montowanie zderzaka – niektóre modele samochodów wymagają użycia specjalnych narzędzi oraz poświęcenia nawet kilku godzin by zdjąć zderzak. Montaż zderzaka jest ważny, ponieważ musi on pasować nie odstawać od reszty karoserii,
– wielkość zderzaka – lakierowanie zderzaka zależna jest od jego wielkości chodź różnice co do gabarytów są małe,
– naprawa elementu – na naprawę składają się takie czynności jak nałożenie szpachli, wyprostowanie zderzaka oraz usunięcie z niego rdzy i malowanie.
Lakierowanie zderzaka jest opłacalne kiedy auto jest unikalne i ciężko dostać do niego części zamienne lub chcemy zachować oryginalne części.
Zastosowanie części zamiennej ograniczy wydatki koszt jego naprawy oraz usunięcie rdzy lub uszkodzeń mechanicznych.
Jeśli potrafimy samodzielnie możemy zdjąć zderzak oraz nałożyć na niego odpowiednią szpachlę i wyszlifować ją. Te czynności pozwolą zaoszczędzić pieniądze ale także czas, a lakiernik zajmie się tylko malowanie całego elementu.
Koszty samodzielnego zdjęcia oraz nałożenia szpachli i jej wyszlifowana wahać będą się między 50 a 60 zł.