Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak wybrać płaszcz dla niskiej osoby?

4 maja 2021 płaszcz dla niskiej osoby


Warto wiedzieć, że wybór płaszcza będzie miał bardzo istotne znaczenie dla osób o niskim wzroście. Należy zaznaczyć, że odpowiednio dobrane okrycie może służyć przedstawicielce płci pięknej nawet przez kilka sezonów. Ponadto właściwy model będzie w stanie wydłużyć optycznie tułów, a także spowodować, że proporcje sylwetki będą prezentowały się zdecydowanie korzystniej. Czym dokładnie powinien charakteryzować się płaszcz dla niskiej osoby? Jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie?

Długość

Jak wiadomo niskie kobiety przeważnie chcą wyglądać na wyższe, niż są w rzeczywistości. Rekomendowane jest w takiej sytuacji zdecydowanie się na modele, które będą sięgały do kolan. Wspomniana długość będzie najlepiej służyła paniom o niskim wzroście. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że płaszcz sięgający do połowy uda może przyczynić się do zaburzenia proporcji ciała, a także sprawi, że nogi będą wyglądały na jeszcze krótsze. Świetnym rozwiązaniem na uniknięcie wspomnianej sytuacji może być postawienie na dopasowanie kolorystyczne omawianego elementu garderoby do pozostałej części stylizacji.

O czym jeszcze trzeba pamiętać przed zakupem płaszcza?

Niskie kobiety muszą również pamiętać, że w przypadku wyboru płaszcza mniej będzie znaczyło więcej. Zalecane jest zachowanie umiaru i stawianie na proste kroje, które będą uszyte z jednorodnego materiału. Warto także unikać szalonych deseni, wzorków czy zdobień. Ponadto stylizacja z płaszczem powinna być utrzymywana w jednorodnym kolorze. Oznacza to, że rajstopy, spodnie czy buty muszą mieć zbliżoną barwę do omawianego płaszcza.

Przedstawicielki płci pięknej nie powinny bać się także monochromatycznych total-looków. Rekomendowane jest eksplorowanie takich możliwości. Nie można oczywiście zapomnieć o dobraniu butów. Niższe panie powinny stawiać na buty na koturnie albo obcasie.

Czego warto unikać?

Panie powinny odpuścić sobie płaszcze oversize. Niskie kobiety nie muszą bowiem dodatkowo podkreślać swojego wzrostu. Wspomniany model może tylko przytłoczyć. Nie jest również zalecane zaopatrzenie się w sportowe parki.

Przedstawicielki płci pięknej, którym bardzo zależy na założeniu płaszcza do ziemi mogą zastosować sztuczkę, dzięki której będą mogły nosić go z odpowiednią gracją. Wystarczy się nie zapinać. W ten prosty sposób powstanie pionowa linia, która będzie w stanie wyciągnąć całą sylwetkę w górę. Oczywiście nie będzie to najlepszy możliwy wybór na chłodniejsze dni. Kobieta nie powinna pod żadnym pozorem ryzykować swojego zdrowia.

Redakcja relaz.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni pasjonaci w dziedzinach finansów, technologii, mody, motoryzacji, zdrowia i lifestyle'u. Dzięki naszej praktycznej wiedzy i zaangażowaniu, oferujemy czytelnikom wartościowe artykuły pełne inspirujących porad, aktualnych trendów i praktycznych rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czyszczenie i konserwacja toreb
modele sukienek
płaszcz dla niskiej osoby

Jesteś zainteresowany reklamą?