relaz.pl

relaz – motoryzacja, zdrowie internet i inne

użytkowanie wiat śmietnikowych
Lifestyle

Pięć najważniejszych zalet użytkowania wiat śmietnikowych

Wiata śmietnikowa może być nie tylko potrzebnym, ale i funkcjonalnie zaprojektowanym elementem infrastruktury. Stosowanie obiektów odgradzających przestrzeń do gromadzenia śmieci, od pozostałego otoczenia, jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Jakie są najważniejsze zalety stosowania wiaty na śmieci przy domu, zakładzie pracy czy na osiedlu mieszkalnym? Wskazujemy na pięć najistotniejszych plusów.

Utrzymana estetyka przestrzeni zewnętrznej dzięki wiatom

Wiaty śmietnikowe wykonane m.in. z elementów ze stali nierdzewnej są estetycznym rozwiązaniem architektonicznym. Ocynkowane elementy utrzymują swoją jakość przez bardzo długi czas, co sprzyja odpowiedniej estetyce konstrukcji. Dzisiejsze, nowoczesne wiaty na śmieci mogą być zaprojektowane w sposób nowatorski. Są nierzadko uzupełniane specjalnymi modułami ze wstawkami w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować obiekt do otoczenia.

Odgrodzenie się od ptaków i innych zwierząt

Tradycyjne śmietniki są częstym łupem szczurów, gołębi i bezdomnych kotów. Innowacyjne wiaty śmietnikowe są zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować dostęp zwierząt do zawartości pojemników. Mogą posiadać one także zamek, dzięki czemu dostęp do wnętrza uzyskają wyłącznie osoby do tego uprawnione. Wiaty gwarantują to, że otoczenie pozostaje czyste.

Idealne wpasowanie się w dostępną przestrzeń

Wiaty śmietnikowe są kompaktowym rozwiązaniem. Ich ergonomiczny design pozwala na efektywne rozmieszczenie pojemników na śmieci, nawet w tych najbardziej ograniczonych przestrzeniach. Przykładem może być zastosowanie ich na osiedlach zamkniętych, a także tuż przy ulicach – czyli w miejscach, w których zwykłe kontenery mogłyby ulec przesunięciu np. w przypadku wystąpienia silnego wiatru.

Dostosowanie wielkości wiaty do potrzeb zamawiającego

Wykonane ze stali nierdzewnej obiekty mogą mieć zindywidualizowane wymiary. Pozwala to zamawiającemu na otrzymanie dokładnie takiego produktu, jaki jest potrzebny. Wiaty na śmieci składają się m.in. z modułów, dlatego w procesie produkcji można złączyć poszczególne fragmenty konstrukcji.

Śmieci nie muszą tak bardzo przeszkadzać

Jednym z najczęstszych problemów związanych z tradycyjnymi kontenerami na śmieci jest – trudny do okiełznania – nieprzyjemny zapach. Fetor wydobywający się z kontenerów uprzykrza życie osobom, które mieszkają w najbliższym sąsiedztwie. Solidne wiaty na śmieci rozwiązują ten problem. Są zabudowane, dlatego utrzymują część smrodu wewnątrz. Zwiększają zatem higienę oraz porządkują przestrzeń.

Materiał zewnętrzny