relaz.pl

relaz – motoryzacja, zdrowie internet i inne

Dlaczego warto przeprowadzić dekontaminację lakieru
Motoryzacja

Dlaczego warto przeprowadzić dekontaminację lakieru

Pierwszy raz słyszysz o dekontaminacji lakieru na karoserii samochodu? Nie wiesz na czym ta czynność polega? Już spieszymy z wyjaśnieniami. Dekontaminacja lakieru to zabieg car detailingowy, który polega na usunięciu z powierzchni karoserii wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i zabrudzeń – tak organicznych, jak i nieorganicznych. Wystarczy bliżej przyjrzeć się lakierowi na swoim samochodzie. Co na nim zauważymy? Ślady po owadach, odchodach, resztki asfaltu i inne zabrudzenia, z usunięciem których nie poradzi sobie myjka ciśnieniowa ani piana aktywna na myjni. Jedynym rozwiązaniem jest dekontaminacja lakieru wykonana profesjonalnymi metodami.

Jak wykonuje się dekontaminację lakieru?

Czyszczenie karoserii z trudno usuwalnych zabrudzeń odbywa się metodą ręczną, przy użyciu dedykowanej chemii bezpiecznej dla karoserii i zastosowaniu specjalistycznych narzędzi. Umiejętne wykonanie dekontaminacji nie zagraża powłoce lakierniczej – chroni ją przed rysami i innymi uszkodzeniami, do których mogłoby dojść w czasie czyszczenia karoserii przez przypadkową osobę bez doświadczenia.

Dlaczego dekontaminacja lakieru jest wskazana?

Przede wszystkim z powodu estetyki. Czysty i idealnie gładki lakier to to, czego oczekuje każdy kierowca i właściciele samochodu. Po drugie pozostałości po owadach, odchodach czy żywicy mogą prowadzić do odbarwiania się lakieru. Ty również trzeba działać szybko i bez zwłoki usuwać pozostałości organiczne z karoserii. W końcu dekontaminacja lakieru winna być wykonywana zawsze wtedy, kiedy mamy w planach woskowanie samochodu lub pokrycie karoserii powłoką ceramiczną. Musi ona być odpowiednio przygotowana do tego zabiegu – idealnie czysta i gładka, bez żadnych zanieczyszczeń.

Ile kosztuje dekontaminacja lakieru

Cena takiej usługi w dużej mierze zależy od wielkości pojazdu i powierzchni karoserii do czyszczenia. Średnie ceny rozpoczynają się od 300 złotych. Poważnie myślisz o tym, aby wziąć kredyt gotówkowy i przeznaczyć go na zadbanie o lakier swojego samochodu? Naszym zdaniem to dobra decyzja, która znacząco podwyższy wartość samochodu i poprawi jego estetykę.