Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Makijaż wieczorowy i jego tajniki

20 kwietnia 2021 makijaż wieczorowy


Makijaż wieczorowy to zupełnie inny rodzaj make-upu niż ten, który wykonuje się na co dzień. Warto o tym wiedzieć i trochę trenować, jeśli sporo wychodzi się wieczorami. W pewnych sytuacjach na przykład na przyjęciu, w klubie, na gali, makijaż wieczorowy jest niezastąpiony. Podkreśla urodę kobiety i jest znacznie trwalszy, dlatego też prezentuje się nienagannie przez wiele godzin.

Jak przygotować cerę do makijażu wieczorowego?

Makijaż wieczorowy musi być bardzo trwały. W końcu wtedy, gdy wybieramy się na przyjęcie, galę lub inne spotkanie, chcemy wyglądać nienagannie przez cały wieczór i noc. Trzeba odpowiednio przygotować cerę, zanim nałoży się fluid i puder. Bardzo ważne jest to, by dobrać odpowiedni krem. Warto zastosować również bazę pod makijaż. Znacznie przedłuża ona trwałość makijażu, sprawiając, że nie spływa on z buzi.

Zasady w makijażu wieczorowym

Makijaż wieczorowy rządzi się trochę innymi zasadami niż ten na dzień. Jednym słowem można pozwolić sobie na więcej. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze nie trzeba ograniczać się tylko do podkreślenia oczu lub ust. W przypadku makijażu dziennego zwykle wybiera się jeden mocny akcent. W makijażu wieczorowym można mocno zaznaczyć oczy, ale też mocno umalować usta. Do makijażu wieczorowego można używać kosmetyków, które zawierają w sobie drobinki, brokat. Pięknie połyskują one w sztucznym świetle i sprawiają, że twarz prezentuje się wyjątkowo. Oczywiście w tym wypadku umiar jest zasadny. Jeżeli korzysta się z rozświetlających cieni do powiek, na policzki warto zastosować odrobinę bardziej matowy róż.

Makijaż do sztucznego oświetlenia

Warto pamiętać również o tym, że przyjęcia wieczorowe najczęściej odbywają się w sztucznym oświetleniu. Dlatego też makijaż również powinien być wykonany z myślą o świetle. Może być bardziej wyrazisty, przy użyciu mocniejszych kosmetyków. Taki makijaż w świetle dziennym nie prezentuje się zbyt dobrze, czasami nawet przypomina tak zwaną maskę. Co innego jednak wieczorem. Dodatkowo, gdy planowane są zdjęcia, makijaż powinien dobrze wypadać również na nich. Dopuszczalne jest zatem modelowanie twarzy, strobing, używanie rozświetlacza oraz bronzera. Czy łatwo samodzielnie wykonać makijaż wieczorowy? Nie do końca. To totalnie inny makijaż niż ten dzienny, który większość kobiet robi sobie samodzielnie. Dlatego przed wielkim wyjściem warto korzystać z pomocy profesjonalistów. Wizażystka wyczaruje przepiękny make-up, który podkreśli urodę kobiety i będzie trwały, nienagannie prezentując się przez całą noc.

Redakcja relaz.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni pasjonaci w dziedzinach finansów, technologii, mody, motoryzacji, zdrowia i lifestyle'u. Dzięki naszej praktycznej wiedzy i zaangażowaniu, oferujemy czytelnikom wartościowe artykuły pełne inspirujących porad, aktualnych trendów i praktycznych rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

składniki mieszanki dietetycznej dla drobiu
Wpływ zimowych warunków drogowych na łączniki stabilizatora
Jakie znaczenie mają tanie przesyłki kurierskie dla e-sklepów?

Jesteś zainteresowany reklamą?