relaz.pl

relaz – motoryzacja, zdrowie internet i inne

usta na mrozie
Lifestyle

Jak chronić usta przed mrozem?

Wiatr, słońce, wahania temperatury, a przede wszystkim mróz wpływają wyjątkowo niekorzystnie na wygląd naszych ust. Brak odpowiedniej ochrony podczas ich ekspozycji na działanie czynników pogodowych błyskawicznie skutkuje tym, że nasze wargi stają się suche, spierzchnięte, a nawet boleśnie spękane. Na szczęście są skuteczne sposoby, aby temu zapobiec. Pomadka ochronna to najbardziej efektywna metoda zabezpieczania ust przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Usta jak maliny

Usta to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów twarzy. Nadają jej indywidualnego wyrazu i są podstawowym narządem mowy i komunikacji. Podczas rozmowy to na nich najczęściej skupiamy swoją uwagę. Zdrowe mają czerwono-różową barwę, są gładkie, aksamitnie miękkie i jędrne. Niestety ich struktura jest bardzo delikatna i szybko ulega uszkodzeniom. Co więcej, skóra ust nie posiada gruczołów łojowych i mieszków włosowych, dlatego nie wydziela ochronnego sebum, które mogłoby je chronić. Wargi są też silnie ukrwione i unerwione, dlatego tak szybko reagują na niekorzystne czynniki zewnętrzne, na które są narażone. Aby zachować je w doskonałej kondycji, musimy więc o nie odpowiednio dbać. Oeparol sunnyday to skuteczna metoda pielęgnacji ust. Efektywnie zapobiega ich przesuszaniu oraz pierzchnięciu. Bogata w składniki odżywcze nawilża i natłuszcza wargi. Skutecznie chroni je także przed promieniowaniem UV.

Na mróz i na słońce

Suche, spierzchnięte i spękane usta nie dodają urody. Niestety nie dbając o nie odpowiednio, sami doprowadzamy do tego, że nie wyglądają zdrowo. A wystarczy tak niewiele, aby prezentowały się nienagannie. Dobrej jakości pomadka ochronna bogata w starannie wyselekcjonowane składniki odżywcze potrafi zdziałać cuda. Doskonale chroni i pielęgnuje usta, efektywnie przeciwdziała też podrażnieniom. Należy po nią sięgać tak często, jak to tylko potrzebne. Szczególnie przy mało przyjaznych warunkach atmosferycznych, które niestety mają niekorzystny wpływ na kondycję naszych ust. W sezonie jesienno-zimowym, kiedy temperatura znacząco spada, użycie pomadki ochronnej jest wręcz koniecznością. Silny wiatr i mróz to bowiem główne czynniki sprzyjające nadmiernemu przesuszeniu ust. W słoneczne dni, także należy zabezpieczać usta. Promieniowanie UV ma bowiem równie niekorzystny na nie wpływ. Skóra warg nie posiada melaniny, dlatego jest słabo chroniona przed promieniami słonecznymi. Pomadka ochronna Oeparol sunnyday rozwiązuje ten problem. Zawiera unikatowe połączanie filtrów UVA i UVB, które efektywnie zabezpieczają usta przed promieniowaniem słonecznym.