Jak szybko schudnąć?

Written by  on Wrzesień 13, 2016 

Wielu z nas jest bardzo niezadowolonych ze swojego wyglądu i wagi. Odpowiada za to niestety schemat dzisiejszego życia, brak ruchu, automatyzacja wielu procesów, mało wartościowe, wręcz śmieciowe i zapychające jedzenie. Nie ma się co dziwić, ze wielu ludzi na którymś etapie swojego życia stwierdza, że waży zdecydowanie za dużo i postanawia coś z tym zrobić, czyli zacząć się odchudzać.

Nadwaga czy otyłość to bowiem nie tylko sprawa wizualna (choć i to jest bardzo ważne, bo obniża samoocenę takiego człowieka), ale i przede wszystkim sprawa zdrowotna. Zbyt duża masa ciała może bowiem prowadzić do wielu chorób układu krążenia, kostnego i praktycznie każdego możliwego organu. Ludzie zadają więc sobie pytanie: jak szybko schudnąć? No cóż, w tym celu należy połączyć dwie składowe, dietę i ruch. Dieta nie musi być głodowa a wręcz przeciwnie, nie powinna taka być.

Zamiast tego powinniśmy wyeliminować z jadłospisu wszystkie przetworzone i mało wartościowe produkty, takie jak jasne pieczywo, mąka, cukier, tłuszcze zwierzęce i tak dalej, wprowadzając na ich miejsce pieczywo razowe, tłuszcze roślinne, chudą wędlinę i duże ilości warzyw. Ważny jest też reżim odżywiania, stałe pory posiłków i nie dojadanie pomiędzy nimi. Drugą składową jest ruch. Właściwie nie ma znaczenia jaki sport będziemy uprawiać, ważne jest, by wziąć się za jakąkolwiek aktywność. Czy będzie to bieganie, czy rower, a może basen, gimnastyka, aerobik czy któraś z gier zespołowych, nie ma większego znaczenia. Szybko spalimy zbędne kalorie i poczujemy się w swoim ciele o wiele lepiej.

Category : reszta