Jak kupić dobrą lodówkę?

Written by  on Sierpień 14, 2015 

Niemal każdy z nas posiada w domu lodówkę. Jest to niezbędny przedmiot. Dzięki lodówce przechowujemy żywność. W środku panuje niska temperatura, dzięki czemu żywność może pozostać świeża na dłużej. W lodówkach często są również zamrażarki. Zamrażarki w takich wypadkach są umieszczone na górze lub na dole lodówki. Mogą być wbudowane we wnętrze lodówki lub mogą stanowić odseparowaną komorę.

Zamrażarki
Zamrażarki to urządzenia zamykane, w których przechowuje się żywność na dłuższy czas. Temperatura panująca w zamrażarkach jest nie niższa niż -27 stopni Celsjusza. Jeśli zależy nam na zakupie samej zamrażarki, bez lodówki, możemy zdobyć najtańszy model już w kwocie około 600 zł. Istnieją dwa rodzaje zamrażarek: French Door lub zamrażarka typu side by side.

Chłodziarko-zamrażarki
Najbardziej popularnym rozwiązaniem jednakże jest chłodziarka połączona z zamrażarką.

Lodówki specjalistyczne
Poza lodówkami, które stawiamy sobie w domach istnieje cały szereg najróżniejszych lodówek wyprodukowanych specjalistycznych. Są to na przykład lodówki turystyczne, które są niezwykle popularne  w Polsce. Są one popularne zwłaszcza wśród osób, które wyjeżdżają na wakacje z własną przyczepą campingową.
W sklepach z AGD można spotkać także lodówki przeznaczone specjalnie do przechowywania win, a także lodówki do ogrodów. Niektórzy są w stanie również zainwestować w samodzielną lodówkę do przechowywania cygar.

Gdy wybór odpowiedniego rodzaju lodówki lub lodówki połączonej z zamrażarką jest już za nami, warto zastanowić się nad tym, jakie parametry musi mieć owo urządzenie. Ważne jest wybranie odpowiednich parametrów technicznych, aby nie przepłacać później za rachunki, sprawdzenie i porównanie parametrów dobrze jest zrobić na stronie z rankingiem lodówek http://www.wybierz.net/ranking-lodowek.php tak, aby mieć lepszą jasność, co do wyboru odpwiedniego urządzenia.
W przypadku wyboru sprzętu AGD ważne będzie określenie, w jakiej klasie efektywności energetycznej ma się on znajdować. W Polsce klasę efektywności energetycznej określa się oznaczeniami od A do G. Ekologowie twierdzą, że należy wybierać te urządzenia, które mają największe stopień efektywności energetycznej. Niestety, nie należą one jednocześnie do najtańszych. Jednakże po tym jak wydamy nieco więcej na urządzenie o wyższej klasie energetycznej, będziemy mogli w przyszłości mieć niższe rachunki za elektryczność. Standardowo określa się, że na prąd za roczne działanie lodówki wydaje się około sto złotych. Koszt ten wzrasta, jeśli mamy lodówkę niedostosowaną do naszych potrzeb.

Zdolność do utrzymania temperatury bez zasilania to kolejny parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę kupując sobie lodówkę lub lodówkę połączoną z zamrażarką. Im dłużnej lodówka może utrzymać pożądaną temperaturę mimo braku zasilania, tym lepiej dla użytkowników. Najdłużej są w stanie utrzymać niską temperaturę oczywiście zamrażarki. Najkrócej lodówki bez zamrażarki znajdującej się w środku.

Category : domowe